تبلیغات
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 - آلبوم «ازخودت مراقبت کن» در مدارس کشور توزیع می شود
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
وب سایت فرهنگ معلمان تحت قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای اطلاع رسانی ازاخبار روز آموزش وپرورش جهت استفاده کاربران بخصوص همکاران محترم فرهنگی می باشد.انتشارمطالب خبری به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع همکاران از فضای رسانه‌ای (خبرگزاریها)بازنشر می‌شود.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
سوگند به قلم و آنچه می نگارد

سوگندبه آفتاب و باران زرینش ، سوگند به مهتاب و آبشار سیمینش

سوگند به عصمت سپیده و معصومیت شهید به خون تپیده

سوگند به سخاوت ابر و صلابت صبر، سوگند به خون دل لاله و زلال ژاله
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

سوگند به اشک شبنم و سرشک صبحدم

سوگند به لطافت باران و طراوت کوهساران

سوگند به رویش ریشه و پویش اندیشه ، سوگند به سپیدی فلق

و سرخی شفق ، ...
که قدر معلم را نمی داند جز پروردگار!
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

مدیر وبلاگ : sh .
نویسندگان

مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: آلبوم «از خودت مراقبت کن» در هفته اول مهر در 18 هزار مدرسه دوره دوم متوسط در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی توزیع می شود.

نادر منصور کیایی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش برنامه های خود را در سه محور اجرا می کند، افزود: یکی از این محورها، برنامه های فرهنگی است که با هدف آگاه سازی و ارتقای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه و ایجاد نهضت فرهنگی و پیشگیری اجرا می شود.
وی از انتشار مجلات پیشگیری برای فرهنگیان، والدین و دانش آموزان در سطح کشور خبر داد و یادآور شد: بسته های فرهنگی پیشگیری در خصوص شناخت رفتارهای پرخطر و راهکار های آن نیز در مدارس کشور با پنج میلیون تیراژ توزیع می شود که شامل دفترچه هایی با عنوان« آنچه و الدین باید بدانند» است.
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: این بسته های فرهنگی نیز با یک میلیون تیراژ برای فرهنگیان همه مدارس کشور در بخش های آموزشی، پرورشی و اداری در هفته اول مهر توزیع می شود.
منصور کیایی از توزیع آلبوم پیشگیری از آسیب های اجتماعی با عنوان «از خودت مراقبت کن» در سطح مدارس متوسطه دوم خبر داد و افزود: در فاز اول 9 هزار و در فاز دوم نیز 9 هزار نسخه دیگر از این آلبوم توزیع می شود.
وی اظهار کرد: آلبوم از خودت مراقبت کن در هفته اول مهر توزیع می شود که این آلبوم شامل 22 قطعه پوستر در خصوص شناخت رفتارهای پر خطر دانش آموزان دوره دوم متوسطه است.
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: نخسین برنامه ای که در این وزارتخانه اولویت دارد برنامه هایی با رویکرد آموزشی و پیشگیری است.
منصور کیایی اظهار کرد: اعتقاد داریم پیشگیری از طریق آموزش و مهارت ها در کلاس درس با همکاری معلمان انجام شود چرا که این اقدام نقش موثری در مراقبت از کودکان و نوجوانان در برابر آسیب های اجتماعی دارد.
وی ادامه داد: برنامه های آموزش و پیشگیری نیز با رویکرد رشد مدار انجام می شود و در این برنامه آموزش هایی که در مورد پیشگیری انجام می دهیم متناسب با ویژگی های رشدی دانش آموزان است.
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: هر کدام از این آموزش ها در مقاطع مختلف تحصیلی متناسب با ویژگی های رشدی دانش آموزان بوده و نوع آموزش متفاوت است و از مقطع ابتدایی به بالا سطح بالاتری از آموزش ها به این قشر ارایه می شود.
منصور کیایی یادآور شد: در تلاش هستیم که الویت طرح های آموزش و پیشگیری را تقویت، گسترش و سطح پوشش در مدارس را بالا ببریم.
وی تاکید کرد: آموزش هایی نیز در خصوص شناخت سبک های فرزند پروری، رفتارهای پرخطر و راهکارهای مراقبت از نوجوانان برای یک میلیون و 250 نفر از والدین ارایه شده است و در سال گذشته برای 160 هزار نفر از فرهنگیان نیز در زمینه شناخت رفتارهای پر خطر، ارتباط موثر با دانش آموزان و شناخت راهکارهای مراقبت از نوجوانان برگزار شد.
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی رشد مدار برای سه میلیون نفر از دانش آموزان سراسر کشور اجرا شده است.
منصور کیایی ادامه داد: غیر از آموزش، کتاب های درسی پایه های ششم، هفتم و هشتم مطالبی در خصوص شناخت رفتارهای خود مراقبتی گنجانده و در پایه هشتم اشاره مستقیمی به رفتارهای پرخطر شده است.
وی افزود: درس سبک زندگی و مطالعات اجتماعی آموزش و پیشگیری در اولویت برنامه های آموزش و پرورش است.
منصور کیایی یادآورشد: برای سال تحصیلی جدید یک کتاب «راهنمای آموزش پیشگیری» در کلاس درس برای معلمان در مقطع ابتدایی و دو کتاب دیگر نیز با همین عنوان برای دوره های اول و دوم متوسطه در دست تالیف قرار دارد.
وی تاکید کرد: این کتاب ها به معلمان کمک می کند تا راه های آموزش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را بیاموزند.
وی محور دوم برنامه های این وزراتخانه را فرهنگی خواند که با هدف آگاه سازی و ارتقای موضوع پیشگیری در سطح جامعه و ایجاد نهضت فرهنگی و پیشگیری در جامعه اجرا می شود.
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: مراقبت اجتماعی با اهداف مشارکت همه ذینفعان و مشارکت جامعه و والدین انجام می شود و در این زمینه طرح مدارس مراقب را داریم که با رویکرد جامعه محور است یعنی از ابتدای نوشتن تا اجرا همه ذی نفعان مشارکت کنند.
منصور کیایی اظهارکرد: علاوه بر برنامه هایی که برای همه دانش آموزان در سطح کشور اجرا می شود برنامه های ویژه ای نیز برای دانش آموزان در معرض خطر با هدف ارتقای توانمندی آنان در برابر آسیب های اجتماعی در دست اجرا است که این پروژه وارد سومین سال اجرا می شود.
وی با بیان اینکه از ابتکارات و تجربیات موفق سایر کشورها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش استفاده می شود، تاکید کرد: دغدغه ما در اجرای این برنامه ها و طرح ها رعایت ملاحظات فرهنگی و تربیتی کشور خودمان است.
منصور کیایی افزود: در اجرای طرح فست «همکاری مدرسه و خانواده» نیز همانند بسیاری دیگر از طرح ها ملاحظات فرهنگی و تربیتی رعایت می شود.
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: حدود دوسال است که طرح فست با همکاری مشترک آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر اجرا می شود و در این مدت تلاش شده که ضمن مرور و مطالعه دقیق ادبیات و منابع آموزشی مربوط به این طرح نکات مورد نظر در مورد شیوه مناسب اجرای آن مطابق با ملاحضات فرهنگی و تربیتی رعایت شود.
منصور کیایی افزود: طی این دو سال هیچ شتابی به خرج ندادیم و زمان زیادی صرف مطالعه دقیق این طرح داشتیم و فرهنگیان آموزش و پرورش در استان ها در کارگاه های مربوط به آن آشنا شده اند این نیروها نیز پیشنهادات خود را در خصوص اجرای طرح فست اعلام کردند.
وی ادامه داد: حاصل تبادل نظر و مطالعه دقیق جمع بندی شد و با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در حین اجرا مقوله های فرهنگی - تربیتی اعمال شد.
مدیر کل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح «همکاری مدرسه و خانواده» یا فست بومی شده است و جای نگرانی در مورد اجرای آن وجود ندارد.
منصور کیایی خاطرنشان کرد: این طرح برای نخستین بار در هفت مدرسه ابتدایی استان تهران اجرا شد که شاهد استقبال خوب والدین بودیم و در مورد شیوه اجرا راهنمایی های لازم و نظرات والدین نیز دریافت شد.نوع مطلب : وزارت آموزش وپرورش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
sh .
جمعه 3 مهر 1394
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:56
Hi there! Would you mind if I share your blog
with my zynga group? There's a lot of folks that I think would really appreciate your content.

Please let me know. Cheers
شنبه 14 مرداد 1396 20:39
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your site offered us with valuable info to work on. You've done an impressive job
and our entire community will be grateful to you.
چهارشنبه 7 تیر 1396 11:27
I am so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be
given and not the accidental misinformation that is at the other blogs.
Appreciate your sharing this greatest doc.
یکشنبه 4 تیر 1396 13:25
Glad to be one of the visitants on this amazing internet site :D.
سه شنبه 2 خرداد 1396 10:20
It's actually a nice and helpful piece of info. I am happy that you shared this useful
info with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 05:19
You can definitely see your expertise within the paintings you write.
The arena hopes for more passionate writers such as you who
are not afraid to mention how they believe. At all times go after your heart.
جمعه 25 فروردین 1396 09:11
Hi there! I simply wish to offer you a huge thumbs up for the excellent information you've got right here on this post.
I am coming back to your website for more soon.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 18:52
Thanks for finally writing about >اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 - آلبوم «ازخودت مراقبت کن» در مدارس کشور توزیع می شود <Loved it!
چهارشنبه 16 فروردین 1396 11:36
Hi there, every time i used to check webpage posts here early in the morning, as
i love to gain knowledge of more and more.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

آوای فرهنگی

اخبار بروز آموزش وپرورش

خبرنامه فرهنگیان

فیش حقوقی

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 محفوظ است