تبلیغات
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 - در اجرای طرح تعالی مدیریت مدرسه اصلا به دنبال شتاب‌زدگی نیستیم
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
وب سایت فرهنگ معلمان تحت قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای اطلاع رسانی ازاخبار روز آموزش وپرورش جهت استفاده کاربران بخصوص همکاران محترم فرهنگی می باشد.انتشارمطالب خبری به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع همکاران از فضای رسانه‌ای (خبرگزاریها)بازنشر می‌شود.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
سوگند به قلم و آنچه می نگارد

سوگندبه آفتاب و باران زرینش ، سوگند به مهتاب و آبشار سیمینش

سوگند به عصمت سپیده و معصومیت شهید به خون تپیده

سوگند به سخاوت ابر و صلابت صبر، سوگند به خون دل لاله و زلال ژاله
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

سوگند به اشک شبنم و سرشک صبحدم

سوگند به لطافت باران و طراوت کوهساران

سوگند به رویش ریشه و پویش اندیشه ، سوگند به سپیدی فلق

و سرخی شفق ، ...
که قدر معلم را نمی داند جز پروردگار!
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

مدیر وبلاگ : sh .
نویسندگان

معاون دفتر آموزش متوسطه راهنمایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در اجرای طرح تعالی مدیریت مدرسه اصلا به دنبال شتاب‌زدگی نیستیم.

1432548827725_20140601103611053.jpg

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه همدان، مرضیه مسگرزاده امروز چهارشنبه 18 در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برنامه تعالی مدیریت مدارس اهداف متعددی را دنبال می‌کند که از برجسته‌ترین آنها می‌توان به ارتقاء و بهبود مدیریت آموزشی اشاره کرد تا بتواند همگام با دیدگاه‌های روز دنیا و الهام گرفتن از مدیریت اسلامی چرخه مدیریت را در مدارس روان‌تر و مفیدتر به گردش درآورد و در این چرخه از نهایت مشارکت ذی‌نفعان خود بهره ببرد.

 

وی ادامه داد: در واقع در این برنامه تمامی اجزا و عناصر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اولیای دانش‌آموزان، خود دانش‌آموزان و کل کارکنان مدرسه از مدیر تا خدمتگذار مدرسه، هم نقش تصمیم‌گیرنده، هم مجری و هم خود‌ارزیابی را داشته باشند؛ به طوری‌که تمامی برنامه‌های مدرسه به دست ذی‌نفعانش گردش کند و تنها بر عهده مدیر و چند نفر از کارکنان نباشد.

 

مسگرزاده با بیان اینکه از سوی دیگر ما به دنبال جذب مشارکت‌های جامعه محلی نیز هستیم، تصریح کرد: در سند تحول بنیادی مدرسه در افق 1404 به کانون محله تعبیر شده است به این معنا که مدرسه مکانی مرکزی باشد که بتواند تمامی ظرفیت‌های محلی را به سمت خود جذب کرده و از آن‌ها بهره‌مند شود.

 

وی تاکید کرد: جامعه محلی باید مدرسه را باور کند و بداند که اگر می‌خواهد شاهد رشد و بالندگی در محل و جامعه خود باشد، راهی ندارد جز اینکه مدرسه را از آن خود دانسته و به درون آن ورود کند.

 

مسگر‌زاده با تاکید بر اینکه مدیران و کارکنان مدارس باید تحت نظارت مجریان اصلی آموزش و پرورش نقش‌ گرداننده را در مدارس داشته باشند، گفت: برنامه تعالی مدارس نگاهی بسیار بلند و تعالی‌بخش رو به سمت جلو داشته و تاکید دارد هر روز در هر جایی که هستی باید به افق دورتر نگاه کنی و محل امروز خودت را محل وقوف قرار ندهی هر چند که بالاترین سطوح را به دست آورده باشی باز هم محورها و نکاتی وجو دارد که نیارمند بهبود و تعالی باشند.

 

 

شرکت 5 هزار و 900 مدرسه در طرح تعالی مدیریت مدرسه

 

معاون دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش از شرکت 5 هزار و 900 مدرسه در طرح تعالی مدیریت مدرسه خبر داد و گفت: سال گذشته نخستین سال اجرای ملی این طرح در تمامی دوره‌های تحصیلی بوده و در این سال 5 هزار و 700 مدرسه از دوره‌های مختلف تحصیلی مجری برنامه بودند که بنا به درخواست استان‌ها امسال این تعداد با اضافه شدن 200 مدرسه مورد تقاضا به 5 هزار و 900 مدرسه افزایش یافت.

 

وی سال گذشته را نخستین سال اجرای ملی این طرح در کل دوره‌های تحصیلی عنوان کرد و افزود: این طرح از سه سال قبل آغاز شده و دو سال است که در دوره متوسطه اول اجرایی شده و بعد از گرفتن مصوبه از کمیته تخصصی برنامه ارتقاء مدیریت آموزشگاهی، با دوره‌های مختلف تحصیلی متناسب‌سازی شد و با یکسری بازنگری‌های برخاسته از نظر‌سنجی‌های صورت گرفته از استان‌ها و مجریان طرح که ضرورت انجام کار بود، تبدیل به یک برنامه ملی برای تمامی دوره‌های تحصیلی شد.

 

مسگرزاده با اشاره به اهداف آتی این طرح خاطرنشان کرد: برای سال آینده هدف "کمی" پیش‌بینی شده است که بتوانیم این محدوده را به دو برابر ارتقاء دهیم اما با توجه به دریافت گزارش‌های مختلف و اهمیت خوب فهمیدن این برنامه و اجرای درست تمام ارکان آن احساس نیاز شد که به ارتقاء کیفی طرح اهمیت داده شود.

 

وی تصریح کرد: در سال اول اجرای طرح با چالش‌های جدی روبرو شده و متوجه شدیم که هنوز خود برنامه، اجزا و عناصر و رویکردهایش به خوبی دریافت نشده و اگر وارد توسعه کمی آن شویم قطعا دچار آسیب‌های جدی خواهیم شد. بنابراین بر‌اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری، برنامه سال آینده توسعه کمی نداشته و به توسعه کیفی، تعمیق و استقراء درست برنامه خواهیم پرداخت.

 

وی با بیان اینکه در اجرای طرح تعالی مدیریت مدرسه اصلا به دنبال شتاب‌زدگی نیستیم، گفت: اگر در استانی احساس شود توانایی سرمایه‌گذاری علمی، معنوی و اجرایی روی طرح را دارد و در اجرای هیچ بخشی از التزامات و استلزامات کم نخواهد گذاشت و بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی استانش می‌تواند توسعه کمی داشته باشد و به مدارس شامل طرح اضافه خواهد شد اما همچنان سقف توسعه‌اش همان چیزی است که برای اجرای طرح در سال دوم درنظر گرفته شده است.

 

مسگرزاده با تاکید بر اینکه جذب مشارکت‌های محلی کار ساده‌ای نیست، افزود: تغییر نگرش‌ها، باورها و آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی برای تغییر رفتارها و عملکردها عمل بسیار سختی است و باید در درازمدت انتظار وقوع آن را داشت. ضمن اینکه انجام و اجرای چنین برنامه‌ای قطعا نیازمند یکسری پشتیبانی‌های فرادستگاهی است و تنها کار یک دستگاه نیست.

 

 

رسانه‌ می‌تواند نقش تاثیرگذاری در اجرای طرح داشته باشد

 

معاون دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر نقش پررنگ رسانه‌ها در اجرای طرح، گفت: می خواهیم اولیاء و جامعه محلی وارد میدان اجرای این طرح شوند که در اینجا رسانه نقش خیلی جدی دارد که می‌تواند فرهنگ‌سازی لازم را انجام دهد.

 

وی تصریح کرد: وقتی می‌گوییم مدرسه یعنی محل، باید محل هم این را باور کند که خانه یعنی مدرسه، محل یعنی مدرسه و محل درگیر اجرای طرح شود.

 

مسگر‌زاده با بیان اینکه در سال اول افزون بر 13 هزار نیروی انسانی را آموزش دادیم، خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح منابع ملی نقش جدی را ایفا می‌کند و این طرح باید مورد حمایت واقع شود. طبیعتا سایر دستگاه‌ها نیز باید کمک کنند تا این طرح به سرانجام و موفقیت برسد.

 

انتهای پیام

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
sh .
پنجشنبه 19 شهریور 1394
پنجشنبه 9 شهریور 1396 17:13
Hello, Neat post. There's a problem along with your site
in internet explorer, may test this? IE still is the market leader and a large component of other folks will leave out your
wonderful writing due to this problem.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

آوای فرهنگی

اخبار بروز آموزش وپرورش

خبرنامه فرهنگیان

فیش حقوقی

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 محفوظ است