تبلیغات
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 - فانی: ثبت نام ۱۲ و نیم میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جدید/کاهش ۲۲۰ هزار نفری نیروی انسانی
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
وب سایت فرهنگ معلمان تحت قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای اطلاع رسانی ازاخبار روز آموزش وپرورش جهت استفاده کاربران بخصوص همکاران محترم فرهنگی می باشد.انتشارمطالب خبری به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع همکاران از فضای رسانه‌ای (خبرگزاریها)بازنشر می‌شود.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
سوگند به قلم و آنچه می نگارد

سوگندبه آفتاب و باران زرینش ، سوگند به مهتاب و آبشار سیمینش

سوگند به عصمت سپیده و معصومیت شهید به خون تپیده

سوگند به سخاوت ابر و صلابت صبر، سوگند به خون دل لاله و زلال ژاله
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

سوگند به اشک شبنم و سرشک صبحدم

سوگند به لطافت باران و طراوت کوهساران

سوگند به رویش ریشه و پویش اندیشه ، سوگند به سپیدی فلق

و سرخی شفق ، ...
که قدر معلم را نمی داند جز پروردگار!
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

مدیر وبلاگ : sh .
نویسندگان


وزیر آموزش و پرورش: با استناد آخرین آمار تا پایان روز 22 شهریور ماه سال جاری آمار دانش آموزان ثبت نام شده در مدارس 12 میلیون و 480 هزار و 938 نفر بوده است.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری خود در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش را به عنوان بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت و مهمترین نهاد فکری- فرهنگی خطاب کرد و گفت: همه دوستان ما در سراسر کشور در تمامی لایحه های اجرایی از سال 93 تا کنون تلاش خود را آغاز کرده اند تا مدارس در اول مهر 94 بازگشایی شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 95-94، 5 سیاست قبلی خود از جمله سازماندهی منابع انسانی، توسعه و ارتقاء مدیریت آموزشگاهی و تمرکززدایی از سیاست های غیر قابل تغییر را ادامه خواهد داد.

او گفت: با استناد آخرین آمار تا پایان روز 22 شهریور ماه سال جاری آمار دانش آموزان ثبت نام شده در مدارس 12 میلیون و 480 هزار و 938 نفر بوده است و این در حالیست که آمار سال گذشته در همین روز بیش از 12 میلیون و 61 هزار نفر بوده است و این نشان می دهد که در سال تحصیلی جدید حدود 450 هزار دانش آموز افزایش داشته ایم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آمار سال گذشته تعداد پرسنل وزارت آموزش و پرورش 978 هزار و 287 نفر بوده است.

فانی در خصوص کتاب های تألیف شده در سال جاری گفت: 29 عنوان کتاب جدید در سال تحصیلی 95-94 مخصوص پایه پنجم و نهم تألیف شده که از این 29 عنوان کتاب جدید التألیف سایر کتب پایه ها اصلاحات جزئی داشته است.

او در ادامه گفت: تولید کتاب گویا برای درس قرآن، زبان انگلیسی و فارسی اقدام جدیدی است که وزارت آموزش و پرورش در کارنامۀ خود دارد.

فانی در رابطه با آموزش معلمان برای کتب جدید التألیف گفت: همکاران فرهنگی مان را برای تدریس کتاب های جدید التألیف در دو پایه پنجم و نهم آموزش داده ایم و آنها را آماده تدریس برای دانش آموزان کرده ایم.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با نوسازی مدارس گفت: با تلاش هایی که برای مهر 94 صورت گرفته 1300 پروژه مدرسه با قریب به 8 هزار کلاس درس و زیربنای 1 میلیون و 150 هزار متر مربع تحویل داده شده که از این تعداد حداقل 250 دانش آموز به تحصیل اشتغال خواهند داشت.

او گفت: از 1300 پروژه حدود 20 درصد با مشارکت خیرین مدرسه ساز و صرف مبلغ بیش از 1000 میلیارد تومان از منابع استانی و مردمی برای ساخت مدارس در سال جدید هزینه شده است.

او ادامه داد: پیش بینی می شود علاوه بر این تعداد مدرسه، حداقل 700 مدرسه دیگر تا آخر سال 94 تحویل آموزش و پرورش شود.

وزیر آموزش و پرورش از تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی خبر داد و گفت: 40 هزار کلاس درس با بخاری ها خداحافظی خواهند کرد.

فانی با اشاره به شیوه تلفیقی و فراگیر گفت: استفاده از این شیوه نیاز دانش آموزان را فراهم خواهد کرد تا دانش آموزان بیشتری در قالب مدارس عادی آموزش ببینند.

او گفت: وزارت آموزش و پرورش با 21 سازمان و وزارتخانه و موسسه دولتی و غیردولتی تفاهم نامه همکاری امضاء کرده است.

فانی در رابطه با دانش آموزان شاغل به تحصیل گفت: درصد دانش آموزان شاغل به تحصیل در سال تحصیلی 95-94 به بیش از 8/11 درصد خواهد رسید.

او در رابطه با آزمون استخدامی این وزارتخانه که در 28 شهریور برگزار خواهد شد گفت: این آزمون برای پذیرش 25 هزار نفر برگزار می شود که پذیرفته شدگان این آزمون پس از انجام مصاحبه و قبولی باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش ببینند تا مهارت های لازم برای معلمی را کسب کنند.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با تحصیل ایرانیان خارج از کشور گفت: 15 هزار دانش آموز ایرانی در سال گذشته در خارج تحصیل می کردند و ما امسال آماده هستیم تا 126 مدرسه در 76 کشور خارجی را برای مهر 94 بازگشایی کنیم.

او گفت: این در حالیست که در داخل کشور ما میزبان دانش آموزان اتباع بیگانه هستیم.

فانی در رابطه با آمار ثبت نام دانش آموزان اتباع بیگانه در سال تحصیلی جدید گفت: 48 هزار دانش آموز از اتباع بیگانه امسال وارد مدارس کشور می شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دوره پیش دبستانی متولیان مختلفی در کشور داشته است گفت: در سال تحصیلی جدید مدیریت یکپارچه دوره پیش دبستانی به وزارت آموزش و پرورش محول شده است.

او توجه به زبان فارسی در مناطق دو زبانه و تقویت دوره پیش دبستانی در مناطق محروم را یکی از سیاست های جدید وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد.

فانی گفت: سال گذشته شاهد افزایش 101 پژوهش سرای دانش آموزی بوده ایم و امسال قریب به 90 پژوهش سراها، به پژوهش سراهای قبلی اضافه شده است. امیدواریم تا آخر دولت یازدهم حداقل هر منطقه آموزشی شاهد یک پژوهش سرای دانش آموزی باشد.

او همچنین در ادامه در خصوص سیاست ساماندهی نیروی انسانی و کاهش جمعیت نیروی انسانی آموزش وپرورش از یک میلیون به 700هزار نفر و تبعات این طرح در کاهش کیفیت آموزشی در مدارس، اظهار داشت: هم اکنون 1.5میلیون دانش‌آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند و 11.5 میلیون دانش‌آموز از جمعیت 13 میلیونی دانش‌آموزان در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند.

وی افزود: در بخش دولتی به ازای هر 15 دانش‌آموز یک نیرو داریم در حقیقت نیاز واقعی آموزش وپرورش وجود 750 هزار نیروی انسانی است اما هم اکنون 970 هزار نیروی انسانی داریم.این موضوع یک پیام دارد و این است که نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش اصولی توزیع نشده است. توزیع نیروی انسانی آموزش و پرورش با توجه به رشته جنسیت و منطقه جغرافیایی نبوده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت:  آموزش و پرورش هم اکنون با اجرای سیاست ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی به دنبال توزیع صحیح نیروی انسانی با توجه به رشته جنسیت و منطقه جغرافیایی است. هم اکنون در برخی مناطق با تورم و در برخی مناطق با کمبود نیرو مواجه هستیم. آموزش وپرورش ذیل سیاست ساماندهی نیروی انسانی به دنبال بهبود وضعیت موجود است و راه‌های ورورد نیرو به آموزش و پرورش گرفته نشده است چرا که از طریق فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و سایر روش‌ها نیروهای مورد نیاز را تامین می‌کنیم.

نوع مطلب : اخبارگوناگون علمی وفرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
sh .
دوشنبه 23 شهریور 1394
شنبه 18 شهریور 1396 20:19
Appreciating the time and effort you put into your site and in depth
information you offer. It's nice to come across a blog
every once in a while that isn't the same out of date rehashed information. Wonderful
read! I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google
account.
شنبه 4 شهریور 1396 15:31
When someone writes an piece of writing he/she retains the plan of a
user in his/her brain that how a user can be aware of it.
Therefore that's why this post is outstdanding.
Thanks!
شنبه 14 مرداد 1396 06:47
Great article, exactly what I wanted to find.
جمعه 25 فروردین 1396 07:34
Wow, that's what I was searching for, what a stuff!
existing here at this blog, thanks admin of this web
page.
سه شنبه 24 شهریور 1394 00:25
مطالب اموزشی
دانلود رایگان
عكس نوشته ها
همه در 1000 اموزش
دوشنبه 23 شهریور 1394 16:01
خیلی خوب بود مرسی عزیزc
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

آوای فرهنگی

اخبار بروز آموزش وپرورش

خبرنامه فرهنگیان

فیش حقوقی

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 محفوظ است