تبلیغات
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 - ثبت نام کنید، ازدواج کنید
اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
وب سایت فرهنگ معلمان تحت قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای اطلاع رسانی ازاخبار روز آموزش وپرورش جهت استفاده کاربران بخصوص همکاران محترم فرهنگی می باشد.انتشارمطالب خبری به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع همکاران از فضای رسانه‌ای (خبرگزاریها)بازنشر می‌شود.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
سوگند به قلم و آنچه می نگارد

سوگندبه آفتاب و باران زرینش ، سوگند به مهتاب و آبشار سیمینش

سوگند به عصمت سپیده و معصومیت شهید به خون تپیده

سوگند به سخاوت ابر و صلابت صبر، سوگند به خون دل لاله و زلال ژاله
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

سوگند به اشک شبنم و سرشک صبحدم

سوگند به لطافت باران و طراوت کوهساران

سوگند به رویش ریشه و پویش اندیشه ، سوگند به سپیدی فلق

و سرخی شفق ، ...
که قدر معلم را نمی داند جز پروردگار!
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

مدیر وبلاگ : sh .
نویسندگان

روزنامه شرق در صفحه جامعه نوشت: پس از اما و اگرهای بسیار و تجربه طرح های پایلوت سایت های همسرگزینی که هیچ گاه نتایج آن اعلام نشد، بالاخره و به صورت رسمی سازمان تبلیغات اسلامی، سایتی را برای معرفی جوانان به یکدیگر با نام سایت «همسان گزینی تبیان» ایجاد کرد.

در گزارشی که در شماره روز یکشنبه پانزدهم شهریور 1394 خورشیدی به قلم معصومه اصغری انتشار یافته، آمده است: این سایت خرداد امسال باوجود واکنش های بسیار، رونمایی شد و طبق اعلام متولیان آن، تاکنون16هزارو500 نفر در آن ثبت کرده و 140 ازدواج هم از طریق آن انجام شده است.
در این سایت ابتدا با چند راهنما روش ارسال اطلاعات فردی، تماس، تحصیلات، خانواده، شغل، ظاهر، شرایط اقتصادی، توانایی ها، اطلاعات جانبی، خواسته ها، علایق و... به مخاطب آموزش داده می شود و پرسش نامه ای برای تکمیل در اختیار او قرار می گیرد. سایت تبیان از طریق معرفانی که تعداد آنها را در تهران حداقل ١١٠ نفر اعلام کرده است و در هر زمانی تنها تعدادی از آنها فعال هستند، افرادی را برای ثبت نام شدگان در سایت شناسایی و معرفی می کند. پس از ثبت نام، از طریق دو معرف، پرونده بررسی و برای ادامه مراحل تکمیل پرونده با فرد ثبت نام شده تماس گرفته می شود و برای مصاحبه نوبت مشخصی را اعلام می کنند. پس از عبور از مرحله مصاحبه تکمیلی؛ فرم های متقاضیان از سوی کارشناسان ذی صلاح بررسی می شود و در صورتی که موارد مناسب و کفو آنان در بانک جامع معرفان تبیان وجود داشته باشد؛ فرد مناسب به خانواده متقاضی معرفی خواهد شد. علاوه بر این موارد، دو آزمون روان شناختی نیز در ادامه به مراحل ثبت نام اضافه شده است.
این مجموعه، زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی است و این خدمات را رایگان انجام می دهد. همچنین همه امور ثبت نام تا مراحل پایانی و اطمینان کامل از صحت اطلاعات ارائه شده را به شکل غیرحضوری انجام می دهد و ثبت نام کنندگان از طریق یک ایمیل با سایت در ارتباط هستند. زمان تماس با متقاضیان از ابتدا ١٠ روز اعلام شده بود، اما تعداد زیادی از پیام های مخاطبان روی سایت گویای تماس نگرفتن در این مدت زمانی بوده است. پاسخ سایت به این افراد این بوده که میزان درخواست زیاد شده و از این به بعد متناسب با زمان ثبت نام، اولویت بندی صورت می گیرد و با آنها تماس گرفته خواهد شد و درست به همین دلیل بسیاری از کاربران به طولانی شدن زمان بررسی پرونده و تأخیر در تماس با آنها اعتراض دارند و به نظر می رسد با توجه به حجم مراجعه و توجه جوانان، این بررسی باید با سرعت بیشتری انجام شود.
**بی اعتمادی به این طرح ها
نگاهی کوتاه به نظراتی که کاربران در پایان مطالب این سایت ثبت کرده اند، نشان می دهد که فضای به وجودآمده برای چنین موضوعاتی بسیار آسیب دیده و آسیب پذیر است. بسیاری از مخاطبان این سایت که همان جوانان جویای همسر هستند با دید سودجویی، تجارتی مسئله دار، استفاده از این اطلاعات برای کاربری هایی دیگر، کسب درآمد، نمایش سیاسی و... به این کار جدید نگاه می کنند و همین بی اعتمادی یکی از دلایل اصلی کامل نشدن اطلاعات و ارتباط گرفتن با این مجموعه است. بسیاری از جوانان روش آشنایی با همسر از طریق سایت را روشی اصولی، معتبر و حتی عاشقانه نمی دانند یا حتی جرئت مطرح کردن این روش با خانواده را ندارند. به عبارتی می توان گفت عملکرد این سایت در قدم اول به نوع و روش های مقابله با باورها، اخبار و فضای منفی علیه این اقدام خیر بستگی دارد.
**ازدواج های بدون مشکل تا به حال!
زهره حسینی، مدیر پروژه همسان گزینی تبیان، با بیان اینکه طرح همسان گزینی دارای چهار رکن اصلی شبکه معرفان، مشاوران، راستی آزمایی و امنا است به مهر اعلام کرده یک پروسه معرفی نسبتا طولانی است و افراد برای شناسایی یکدیگر سه ماه وقت دارند. همچنین در چارچوب این طرح هر شش ماه یک بار میزان رضایتمندی زوج ها از ازدواج ارزیابی می شود. بر این اساس از زمان آغازبه کار سایت، قبل از رونمایی رسمی، اولین موردهایی که ازدواج کرده اند و نزدیک به شش ماه از ازدواجشان می گذرد اکنون از سوی مشاوران ارزیابی شده اند و تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده است.وی گفت: زوج هایی که از طریق سرویس همسان گزینی تبیان ازدواج می کنند، پس از شش ماه و ارزیابی ازدواجشان، در صورت رضایتمندی بسته های آموزشی مرتبط را دریافت می کنند و در صورت رضایت، آموزش های جدیدی دریافت کرده و به مشاور خانواده درمانگر ارجاع داده می شوند.
**باز هم دهه شصتی ها در صدر مراجعان
مدیر پروژه همسان گزینی تبیان بیشترین ثبت نامی ها را متولدین دهه 60 اعلام کرده و گفته است: هشت درصد از متقاضیان سایت افرادی بوده اند که سابقه ازدواج قبلی داشته اند که همسرشان فوت شده یا متارکه کرده اند و92 درصد افرادی هستند که سابقه ازدواج ندارند. به لحاظ تحصیلات نیز بیشترین سطح تحصیلی کارشناسی و سپس کارشناسی ارشد و دکترا هستند و از نظر وضعیت اقتصادی و جایگاه مالی افراد نیز اغلب متقاضیان قشر متوسط جامعه هستند.
**حتما پای خانواده را وسط می کشیم
حسینی درباره میزان رضایتمندی خانواده ها از این نوع ازدواج گفت: در واقع معرفی از طرف واسطه ها به خانواده افراد صورت می گیرد و مفهوم این نوع معرفی این نیست که دختر و پسر با یکدیگر در ارتباط باشند. قطعا به دلیل نوپابودن طرح ممکن است مخالفت هایی وجود داشته باشد یا فرهنگ سازی لازم برای اعتماد خانواده ها وجود نداشته باشد، اما اگر کار به شکل درست و مناسبی انجام شود، کم کم اعتماد خانواده ها جلب می شود. پس از معرفی، ادامه کار به خانواده سپرده می شود و برای ملاقات فرزندان با یکدیگر به صورت سنتی عمل می شود و اگر خانواده ها تمایل داشته باشند تحت نظارت بیرون از منزل نیز ملاقات خواهند کرد.
**همسان گزینی تبیان را با تقلبی ها اشتباه نگیرید
مدیر پروژه همسان گزینی تبیان همچنین تصریح کرد: پس از انتخاب نام این مجموعه، وبلاگ ها و سایت های زیادی با این نام راه اندازی شد و حتی برخی از سایت های همسریابی با استفاده از این عنوان به تبلیغات محیطی دست زدند و سعی کردند از موج ایجادشده برای تبلیغات و اطلاع رسانی این پروژه، سوءاستفاده کنند اما باید تأکید کنم که خدمات همسان گزینی تبیان تنها سرویس رایگان در این زمینه است و سایر سایت هایی که در این زمینه فعال اند از متقاضیان خود هزینه های هنگفتی دریافت می کنند. به همین دلیل از متقاضیان تقاضا می کنم اگر برای یافتن نشانی اینترنتی همسان گزینی تبیان از موتورهای جستجو استفاده می کنند حتما عبارت «همسان گزینی تبیان» را به موتورهای جست وجو داده و برای استفاده از خدمات همسان گزینی تبیان به آدرس Hamsan.tebyan.net مراجعه کنند.
**تفکیک مجردها
یکی از اقدامات دیگر این مجموعه جداکردن پروسه ثبت نام از مجردها و غیرمجردهاست. سایت همسان گزینی تبیان، زنان و مردانی را که یکبار ازدواج کرده اند اما به هردلیلی درحال حاضر همسری ندارند هم مشمول ثبت نام در این سایت کرده است که البته با توجه به شرایط این افراد (بالابودن سن، داشتن فرزند، شرایط خانوادگی و...) به شکل جداگانه ارزیابی می شوند.
**فعلا تهران و بعد شاید مشهد و اصفهان
این طرح با توجه به تازگی، یک دوره پایلوت در تهران داشته و فعلا هم در تهران اجرا می شود اما طبق گفته مسئولان این مجموعه قرار است به زودی در مشهد و اصفهان نیز اجرائی شود.
*منبع: روزنامه شرق
**گروه اطلاع رسانی**9165**9131

 

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
sh .
دوشنبه 16 شهریور 1394
سه شنبه 28 شهریور 1396 01:35
Do you have a spam issue on this site; I also
am a blogger, and I was wondering your situation; many of us have developed some nice
methods and we are looking to swap techniques
with others, please shoot me an e-mail if interested.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

آوای فرهنگی

اخبار بروز آموزش وپرورش

خبرنامه فرهنگیان

فیش حقوقی

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای اخبارآموزش وپرورش وفرهنگ معلمان 2 محفوظ است